Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

3 mýty o havarijním pojištění


11.06.2015

Statistiky mluví jasně. Jen 20 % všech řidičů uzavírá havarijní pojištění. Důvod je prostý - není povinné. Tuto statistiku také podporují už po roky tradované mýty. Někteří řidiči si je mezi sebou vypráví a utvrzují se, že dělají dobře, když své peníze neutrácí za zbytečné havarijní pojištění. Ale nedělají. Pojďme si říct proč.

Autor:PRFoto:PR

Havarijní pojištění jsou jen vyhozené peníze

Dívali jste se smutně z okna na své auto, zatímco venku řádily kroupy? Nedali jste přednost v jízdě a auto zprava vás ťuklo? Přišli jste ke svému autu a ono tam prostě nebylo? Pokud na všechny tyto otázky kroutíte záporně hlavou a v duchu si říkáte “Ne, tohle se mi nestalo.”, tak se to stát může. A jsou to jevy bohužel poměrně časté. V naší republice se například každý den odcizí v průměru 65 aut. To je důkaz toho, že havarijní pojištění opravdu nejsou vyhozené peníze. Vyhozené peníze jsou pouze ty, které za tyto nepříjemnosti budete muset zaplatit sami.

Moje staré auto už nepotřebuje pojistit

Pokud máte nové auto, jistě vážně uvažujete nad havarijním pojištěním. Ale v případě, že vlastníte starší model, už váháte. Ale jedná se jen o další mýtus. Je pravda, že havarijní pojištění je nejvýhodnější pro nové vozy, ovšem pro starší se také vyplatí. A důvod? Jsou hned tři:

  • Některé pojišťovny nabízejí výhodnější pojistku pro starší ročníky.
  • Opravy mohou být hrazeny podle cen nových náhradních dílů.
  • Částka za havarijní pojištění bývá nižší než platba za poškození a odcizení.

Hlavně musí být co nejlevnější

Co je pro vás při výběru havarijního pojištění nejdůležitější? Cena. Tak odpovídá více než 70 % řidičů. A to je chyba. Motoristům nedochází fakt, že pokud při snaze získat levnější havarijní pojištění zamlčí lepší výbavu vozu nebo dražší doplňky a něco se stane, jednoduše prodělají. Nezískají úměrnou náhradu za škodu a budou litovat, že šetřili na nesprávných místech. Připojte se ke třetině osvícených řidičů, kteří se zajímají o to, co přesně jejich havarijní pojištění zahrnuje a jaké jsou další možnosti rozšíření.

Až se příště setkáte se svým známým, který na vás vyrukuje s některým z těchto mýtů ve snaze ušetřit, vše mu objasněte. Přimějte ho nahlédnout na celou situaci v širším kontextu, aby si uvědomil, že havarijní pojištění nejsou vyhozené peníze. Naopak, to jsou ušetřené peníze. A ne malé. Nechte si poradit například na iPojištění.cz.

Nahoru

Komentáře