Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Přednášky ve Škoda Muzeu


01.10.2015

Startuje podzimní pásmo pěti tematických přednášek s neobyčejnými příběhy spjatými se značkou Škoda.

Autor:Michal BorskýFoto:

Po úspěšném pětidílném jarním přednáškovém pásmu startuje 29. září atraktivní podzimní program, který návštěvníkům opět umožní nahlédnout i do méně známých kapitol historie automobilky Škoda. „Přednášky ve Škoda Muzeu jsou velmi populární a návštěvníky vyhledávanou akcí. Tematicky střídáme pohledy na zajímavé osobnosti i významné modely z historie automobilky ŠKODA,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí muzea a dodává: „Pět podzimních témat ‘Neobyčejných příběhů’ rozšíří příznivcům značky i všem automobilovým nadšencům obzor, tím spíše, že témata zpracovali a přednesou přední znalci škodovácké historie.“


29. září 2015
Výjimečná osobnost ASAPu Ing. Josef Zubatý
Zdatný automobilový konstruktér se zkušenostmi i z USA je duchovním otcem zlomového modelu Škoda Popular, díky kterému značka v nelehkém období třicátých let minulého století dostala nový impulz. Více o této jedinečné osobnosti prozradí erudovaný znalec historie výroby automobilů v Mladé Boleslavi Jan Králík.

6. října 2015
ŠKODA 130 RS – sportovní legenda značky
Před čtyřiceti lety se na startovní čáru poprvé postavila Škoda 130 RS, která navždy přepsala historii nejen tuzemského, ale i světového motorsportu. Tento ikonický závodní automobil představí Michal Velebný, koordinátor restaurátorské dílny Škoda Muzea a velký znalec rychlých kol s okřídleným šípem ve znaku.

13. října 2015
1970: Kombíky z Chile
Mladoboleslavský konstruktér Bohuslav Čtvrtečka byl v roce 1970 pověřen nelehkým úkolem – měl zajistit montáž vozů Škoda Octavia Combi na okraji chilské pouště. Na všechny peripetie spojené s téměř výhradně ruční výrobou zavzpomíná sám hlavní aktér této ojedinělé akce.

20. října 2015
Historie vývoje a výroby motorů
Těžko hledat v Mladé Boleslavi kompetentnější osobu, jež by poutavě představila historii vývoje a výroby pohonných jednotek, než kterou je Martin Hrdlička – vedoucí vývoje podvozku a agregátu Škoda Auto, osobnost spojená s automobilkou generačně.

27. října 2015
Sanitky Škoda z 30. – 70. let
Méně známému tématu sanitních vozů Škoda se věnuje automobilový historik a publicista Jan Tuček, jenž představí sanitní úpravy vozů od Superbu až po známý model Škoda 1203.

Vstup na přednášky je stejně jako v minulosti zdarma a ve velkém sále Škoda Muzea (třída Václava Klementa 294, Mladá Boleslav) s dostatečnou kapacitou začínají ve výše uvedených termínech vždy od 17:30 hodin.

 

Nahoru

Komentáře