Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Přednášky ve Škoda Muzeu


01.10.2015

Startuje podzimní pásmo pěti tematických přednášek s neobyčejnými příběhy spjatými se značkou Škoda.

Autor:Michal BorskýFoto:

Po úspěšném pětidílném jarním přednáškovém pásmu startuje 29. září atraktivní podzimní program, který návštěvníkům opět umožní nahlédnout i do méně známých kapitol historie automobilky Škoda. „Přednášky ve Škoda Muzeu jsou velmi populární a návštěvníky vyhledávanou akcí. Tematicky střídáme pohledy na zajímavé osobnosti i významné modely z historie automobilky ŠKODA,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí muzea a dodává: „Pět podzimních témat ‘Neobyčejných příběhů’ rozšíří příznivcům značky i všem automobilovým nadšencům obzor, tím spíše, že témata zpracovali a přednesou přední znalci škodovácké historie.“


29. září 2015
Výjimečná osobnost ASAPu Ing. Josef Zubatý
Zdatný automobilový konstruktér se zkušenostmi i z USA je duchovním otcem zlomového modelu Škoda Popular, díky kterému značka v nelehkém období třicátých let minulého století dostala nový impulz. Více o této jedinečné osobnosti prozradí erudovaný znalec historie výroby automobilů v Mladé Boleslavi Jan Králík.

6. října 2015
ŠKODA 130 RS – sportovní legenda značky
Před čtyřiceti lety se na startovní čáru poprvé postavila Škoda 130 RS, která navždy přepsala historii nejen tuzemského, ale i světového motorsportu. Tento ikonický závodní automobil představí Michal Velebný, koordinátor restaurátorské dílny Škoda Muzea a velký znalec rychlých kol s okřídleným šípem ve znaku.

13. října 2015
1970: Kombíky z Chile
Mladoboleslavský konstruktér Bohuslav Čtvrtečka byl v roce 1970 pověřen nelehkým úkolem – měl zajistit montáž vozů Škoda Octavia Combi na okraji chilské pouště. Na všechny peripetie spojené s téměř výhradně ruční výrobou zavzpomíná sám hlavní aktér této ojedinělé akce.

20. října 2015
Historie vývoje a výroby motorů
Těžko hledat v Mladé Boleslavi kompetentnější osobu, jež by poutavě představila historii vývoje a výroby pohonných jednotek, než kterou je Martin Hrdlička – vedoucí vývoje podvozku a agregátu Škoda Auto, osobnost spojená s automobilkou generačně.

27. října 2015
Sanitky Škoda z 30. – 70. let
Méně známému tématu sanitních vozů Škoda se věnuje automobilový historik a publicista Jan Tuček, jenž představí sanitní úpravy vozů od Superbu až po známý model Škoda 1203.

Vstup na přednášky je stejně jako v minulosti zdarma a ve velkém sále Škoda Muzea (třída Václava Klementa 294, Mladá Boleslav) s dostatečnou kapacitou začínají ve výše uvedených termínech vždy od 17:30 hodin.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Cestovní endura hýbou světem. Tak jsme vyrazili vyzkoušet rovnou to nejostřejší, které je v…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…