Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Vybíráme auto do města: V hlavní roli provozní náklady a cena


29.07.2015

Auto do města, ale také druhé do rodiny nebo pro vaši manželku. To jsou kategorie vozů, které k sobě mají velmi blízko. Na velikosti v těchto případech příliš nezáleží, přednost naopak mají nízké provozní náklady a pořizovací cena. Přečtěte si, na co všechno se při výběru městského auta zaměřit.

Autor:PRFoto:Archiv

Provedení

Vyhlídli jste si to nejmenší auto s nejnižší spotřebou na trhu? Na taková rovnou zapomeňte. Nízkou spotřebu sice asi skutečně mají, s tím ale souvisí někdy až zbytečně vysoká pořizovací cena. Bez obav se zaměřte na kategorii o něco větších automobilů, které navíc nabídnou dostatek zavazadlového prostoru. Mezi takové vozy patří například Toyota Yaris.

Úspornost

Při cestách městem neustále zastavujete, rozjíždíte se a popojíždíte. A při tom všem kolikrát někdy ani nepřeřadíte na trojku. Zaměřte se proto na úsporné vozy, se kterými se vám každodenní cesta do práce neprodraží. I s o něco většími vozy se dnes snadno dostanete se spotřebou pod 5,5 litru na 100 kilometrů. Výbornou volbou je v tomto případě například Volkswagen Polo.

Klimatizace

Zkusili jste si někdy spočítat, kolik času při projíždění centrem strávíte v kolonách? Stát na místě – a navíc uprostřed města – není v letním počasí nic příjemného. Buďte na takové podmínky připraveni a vsaďte na auto s klimatizací. Dnes už ji naštěstí běžně najdete i v malých městských autech jako součást základní výbavy.

Cena

Končíme tím možná nejdůležitějším. Vyhazovat statisíce za auto, které vám bude dělat parťáka především na cesty do práce nebo na nákup, není nejrozumnější. Pro takové případy si vystačíte s ojetým autem, které v této kategorii pořídíte do 100 tisíc korun. Podívejte se na nabídku vozů v autobazaru Auto ESA nebo se rovnou zastavte na některou z poboček po celé České republice.

Nahoru

Komentáře