Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

V sobotu na Rataják


10.07.2015

Malebné posázavské městečko Rataje nad Sázavou přivítá tradiční veteránskou jízdu do vrchu s bohatým doprovodným programem. Ideální tip na sobotní výlet!

Perla středního Posázaví je typická velmi strmým svahem zdvihajícím se od řeky Sázavy kolem barokního kostela až nahoru k Zámku. Právě tudy vede trasa tradiční jízdy do vrchu, kterou každoročně organizují nadšenci z místního klubu Pivovárek.

Dvoukolová jízda pravidelnosti je primárně určena pro auta a motocykly vyrobené před rokem 1939, zúčastnit se ale můžete i s mladším veteránem. Trať šplhá po dlážděné vozovce zpod hradu Pirkštejn, takže v hrbolatých serpentinách budete moci zažívat podobné pocity jako kdysi Nuvolari a Caracciola. Kopec zde sice není tak dlouhý jako na pověstném Grossglockneru, o zábavu ale bývá vždy kvalitně postaráno. V přestávce mezi jízdami se můžete občerstvovat v Pivovárku, celodenní program zakončí večerní živý koncert.

Časový pořad:

9:00 Přejímka vozidel

11:00 Start prvního kola

13:00 Start druhého kola

15:00 Vyhlášení výsledků

Startovné je 250 Kč, maximální počet účastníků 60

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Cestovní endura hýbou světem. Tak jsme vyrazili vyzkoušet rovnou to nejostřejší, které je v…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…