Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

V sobotu na Rataják


10.07.2015

Malebné posázavské městečko Rataje nad Sázavou přivítá tradiční veteránskou jízdu do vrchu s bohatým doprovodným programem. Ideální tip na sobotní výlet!

Perla středního Posázaví je typická velmi strmým svahem zdvihajícím se od řeky Sázavy kolem barokního kostela až nahoru k Zámku. Právě tudy vede trasa tradiční jízdy do vrchu, kterou každoročně organizují nadšenci z místního klubu Pivovárek.

Dvoukolová jízda pravidelnosti je primárně určena pro auta a motocykly vyrobené před rokem 1939, zúčastnit se ale můžete i s mladším veteránem. Trať šplhá po dlážděné vozovce zpod hradu Pirkštejn, takže v hrbolatých serpentinách budete moci zažívat podobné pocity jako kdysi Nuvolari a Caracciola. Kopec zde sice není tak dlouhý jako na pověstném Grossglockneru, o zábavu ale bývá vždy kvalitně postaráno. V přestávce mezi jízdami se můžete občerstvovat v Pivovárku, celodenní program zakončí večerní živý koncert.

Časový pořad:

9:00 Přejímka vozidel

11:00 Start prvního kola

13:00 Start druhého kola

15:00 Vyhlášení výsledků

Startovné je 250 Kč, maximální počet účastníků 60

 

 

Nahoru

Komentáře