Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

O víkendu do Loučně nebo na aviatickou pouť


05.06.2015

Nadcházející horký víkend láká milovníky staré dobré techniky na dvě velmi atraktivní přehlídky.

V zámeckém parku v Loučni bude na třetím ročníku tamní Concours d'Elegance představeno na pětaosmdesát předních českých i zahraničních historických vozidel, např. Laurin & Klement, Škoda, Bugatti, Duesenberg, Avions Voisin, Delage, Farman, Hispano-Suiza, Wikov, Mercedes-Benz, Jaguar, Ferrari, Tatra, Walter, Československá zbrojovka Brno, Isotta Fraschini, Alfa Romeo, Aston Martin, Facel Vega, Talbot Lago a další.

Na letošním ročníku chtějí organizátoři vzdát zvláštní poctu značce Škoda, která v letošním roce oslaví 120 let od svého založení. Jednodenní vstupné činí 450 Kč, na oba dva dny se dostanete za 800 Kč. Děti do patnácti let se na akci dostanou zdarma.

Pro automobillisty méně tradiční, avšak o to více zajímavou show představuje pardubická Aviatická pouť, která již tradičně nabídne bohatý program mapující historii letectví. Letošní ročník nese podtitul „Čtvrtstoletí s legendou“ a tou legendou se Aviatická pouť během svých uplynulých čtyřiadvaceti ročníků opravdu stala. Tak jako k Pardubicím patří perník, dostihy, plochá dráha, tak se k nim neodmyslitelně zapsala také Aviatická pouť.

V letošním roce je program z velké části zaměřen na ukázky řady druhoválečných letadel různých typů. Právě kulaté, sedmdesáté výročí ukončení druhé světové války bude tématem jedné z velkoprostorových scén. Program samozřejmě neopomene ani další významné výročí, a to 75 let od slavné letecké Bitvy o Británii, do které významně zasáhli také českoslovenští piloti bojující v řadách britské RAF.

Nahoru

Komentáře