Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

7 Castles Trial se povedl


04.05.2015

O posledním dubnovém víkendu se konal premiérový ročník setinové rally s centrem v Praze, která byla jakýmsi prologem k dalším dvěma tuzemským soutěžím stejného typu. Dojmy účastníků i pořadatelů byly veskrze pozitivní.

Soutěž, která je založena na stejném principu, jako náš setinový pionýr Carlsbad Classic nebo sesterská South Bohemia Classic, rozbila svůj hlavní stan na pražském Strahově. Pestré startovní pole čítalo třiašedesát posádek, z nichž některé se v českém setinovém seriálu objevily vůbec poprvé. Každopádně se bylo na co dívat -  v prosluněném pátečním odpoledni se k prezentaci postupně dostavily třeba takové skvosty jako Ferrari 308 GTB, Porsche 356 Speedster, Lotus Europa, Datsun 240Z, Jaguary XK140 nebo MK 10 či Honda NSX. Nechyběl ani početný kontingent mladoboleslavské automobilky zahrnující třeba Škodu 645 nebo Tudor. Pikantérií byla účast čínských posádek právě ve vozech s okřídleným šípem.

Organizátoři ze zkušeného týmu Classic Rallye pro účastníky připravili šest tématických etap mapujících více i méně známé pamětihodnosti Prahy a Středočeského kraje - odtud název soutěže. Zatímco páteční večer zavedl startovní pole do lesnatého terénu na jih od hlavního města, sobotní čtyři etapy se soustředily na slavná místa spojená s českými králi zahrnujícími třeba Karlštejn nebo Křivoklát. Po obědě v Krušovickém pivovaru zamířily posádky přes Okoř zpět do cíle na Strahově.

7 Castles trial byl původně koncipován především jako trénink na hlavní akce "setinové" sezóny, nakonec se z něj však stala plnohodnotná setinová soutěž o délce 293 kilometrů obsahující celou řadu dopředu avizovaných i tajných testů přesnosti, které rozhodují o konečném pořadí. Se všemi nástrahami trati se nakonec nejlépe vypořádala zkušená posádka Štěpána a Alberta Panceových jedoucích s vozem Alfa Romeo Giulia Sprint GTV, následovaná otcem a synem Fialovými s Austinem Healey 100/4 a manželi Vítkovými s MGA. Dámský pohár se stal kořistí dvojice Martina Kroutilová - Michaela Košatová, která svůj Ford Granada dovezla na devátém místě celkově.   

Nahoru

Komentáře