Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Techno Classica Essen 2015: S leskem i bez


27.04.2015

Nechyběli jsme na tradiční gigantické prodejní přehlídce veteránů a příslušenství v německém Essenu. Prohlédněte si obsáhlou fotogalerii! 

Celosvětově největší veletrh veteránů s oficiální prezentací více než 25 světových automobilových značek, Techno-Classica Essen, se konal 15. – 19. dubna 2015 již tradičně v Essenu. Tento veletrh se stal již po 27. nezbytnou zastávkou pro všechny milovníky automobilové historie, značkové i neznačkové kluby a obchodníky s veterány, klasickými a prestižními automobily. Na své si přišli i příznivci motorsportu, motorek, zájemci o náhradní díly a restaurátorské práce.

Přední výrobci automobilů svojí přítomností demonstrovali, že je dnes více než kdy jindy důležité vracet se k vlastním kořenům. Audi předvedlo výstavu historických kabrioletů a roadsterů, Bugatti oslavilo 10 let modelu Veyron, Rolls-Royce slavil 90. výročí modelu Phantom a Ford se zaměřil užitkové vozy, Mercedes vzadl hold aerodynamice a Volvo studiu Bertone. Na veletrhu byla zastoupena i Škoda, která svou prezentací chtěla připomenout 120. výročí svého založení stejně jako 110 let od začátku automobilové výroby a 40 let Škody RS. Celkově bylo ke koupi vystavováno více než 2 500 veteránů. Na veletrh se tradičně sjíždějí obchodníci z celé Evropy, zastoupeni jsou i obchodníci ze zámoří, Jižní a Severní Ameriky, nebo třeba Číny.   

Tento veletrh ale neslouží jen prodejům samotných veteránů. Široké zastoupení tu nalezly i firmy z oblasti restaurování, náhradních dílů, dodavatelství, módních doplňků, nakladatelství automobilové literatury ale i umělci a galeristé.

Nahoru

Komentáře