Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

10 Ferrari, která neznáte


01.04.2015

Výrobky automobilky se vzpínajícím se koněm ve znaku patří mezi nejznámější na světě. Přesto existuje slušná řádka maranellských projektů, o kterých jste dost možná nikdy neslyšeli. Nebo snad ano?

1. 330 GTS Targa Harah

Oblíbený model 330 takto v targu přetvořil Bill Harah pro jednoho z amerických dealerů. Klenuté zadní okno muselo stát majlant...

2. NART 365 GTB/4 Daytona Competizione Spyder 

Tohle že je Daytona? Italský Američan Luigi Chinetti nechal pro svůj tým NART (North American Racing team) v sedmdesátých letech u Michelottiho postavit tři závoďáky založené na legendárním modelu. Závodili mj. v Le Mans 1975 a Daytoně 1978.

3. 330 GTC Zagato

Větší nehoda ještě nemusí znamenat odvoz na šroťák, ba naopak, může dát vzniknout něčemu zcela unikátnímu - tedy pokud na to máte. Přesně takhle uvažoval v roce 1973 Chinetti, když si nechal u Zagata vytvořit tuhle typickou kreaci.

4. 275 P by Luigi Chinetti Jr. and Robert Peak

K dalšímu Michelottiho experimentu posloužil v Le Mans ohořelý závoďák 275 P. To, co vzniklo, představuje unikátní průnik italského a amerického designu. 

5. 365 GT4 2+2 ‘Croisette’ by Felber

Ve Švýcarsku byly svého času velmi oblíbené bizarní úpravy karosérií ve stylu shooting break. Jednu velmi exkluzivní si nechal postavit obchodník Willy Felber.

6. 330 GT 2+2 Navarro Special

Italskému magnátovi Norberto Navarrovi vlastnícímu síť nočních podniků se zdál styl jeho 330 GT příliš usedlý, proto jej nechal přeestavět dle svého gusta. Výsledek? Něco mezi Lamborghini Espada a americkým pick-upem.

 

7. Rossa by Pininfarina

Na legendární typ Testa Rossa z padesátých let se snažil navázat Pininfarina. Přední světla se později uplatnila u sériového modelu Enzo.

8. P6 Berlinette Speciale by Pininfarina

Pininfarinova studie z roku 1968 předurčovala směr následujících dvou desetiletí, kdy se jejími tvary inspirovaly typy 308 nebo 512 BB.

9. 250 GT Lusso Speciale

Obyčejné 250 GT? Ale kdepak. Tento vůz od Medarda Fantucciho má prodloužnou příď a tedy aerodynamičtější tvar. 

10. ASA 1000 GT ‘Ferrarina’

Tohle není tak úplně Ferrari, Ferrarina představuje však ztělesňuje dávný Enzův sen vytvořit levnější model. Původní prototyp pochází skutečně z Maranella, jako Ferrari se však nikdy neprodával.

Nahoru

Komentáře