Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ClassicAuto Motor a Sport Classic

Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

O víkendu na Classic Show Brno 2015


19.03.2015

V pátek 20. března bude ve stylové Richard Adam Gallery zahájen tradiční veletrh a výstava, která je zaslíbená všem příznivcům historických vozidel. AMS Classic se na vás těší s vlastním stánkem!

V uplynulých letech tato akce ukázala, že i přes dnešní uspěchanou dobu se dá najít čas na posezení, dobrou kávu a rozhovory na různá témata. Nuda tam určitě nebude. Mimo jiné se můžete těšit na plno doprovodných programů.

Na letošním Classic Show Brno se roztrhne pytel s novinkami. Kromě stánků ukazujících řemeslo, umění nebo módu bude představeno několik automobilů a motocyklů po čerstvě dokončené renovaci. Mezi novinkami nebude chybět ani zbrusu nová třídílná kniha o moravských automobilech Wikov z Prostějova.

První mezi dlouho očekávanými novinkami bude odhalen automobil Omega. Jedná se o historicky první vozidlo brněnské Zbrojovky, které v roce 1923 zkonstruoval Břetislav Novotný. Založilo úspěšnou tradici velmi kvalitních automobilů z moravské metropole, které se zde vyráběly do roku 1936 a na které navázala výroba traktorů Zetor. Slavnostní odtajnění tohoto brněnského vozu proběhne v první den veletrhu.

V sobotu pak bude slavnostně pokřtěno vozidlo Škoda 104, které ke svým zásahům využívali například meziváleční četníci. Bude na stánku Klubu policejní historie Brno, kde budou vystaveny i uniformy a další doplňky prvorepublikového četnictva.

Na stánku Pavla Kaliny – Cabrio.cz bude vidět rekonstrukce laminátového kabrioletu od Otakara Diblíka na podvozku Škody 440 Spartak, kterou vyrobili ve vysokomýtské Karose. Vůz byl poprvé představen veřejnosti v roce 1956 v Mladé Boleslavi, kde však při exhibiční jízdě havaroval. Teprve po mnoha letech se podařilo tomuto nádhernému vozu navrátit jeho původní podobu.

Veteran Arena v Olomoucí se specializuje hlavně na značky automobilů z Moravy. Velmi rozsáhlou mají expozici vozů Tatra, nechybí ani automobily z brněnské Zbrojovky. Poslední dobou se významně rozšířila expozice vozů Wikov. Na Classic Show Brno 2015 bude mít svou premiéru vůz Wikov 35 s karoserií Labuť a u této příležitosti proběhne křest knihy o značce Wikov. Obsáhlá publikace sestávající ze tří samostatných dílů je určena nejen milovníkům historických automobilů a traktorů, ale také architektury a první republiky vůbec. Celkově na více než osmi stech padesáti  stranách najde čtenář přes dva tisíce fotografií a dobových obrázků.

Na společném stánku brněnských firem Truhlářství Hemzal,  Aero Service, Moto Reno stojí za shlédnutí zajímavý skiff, Delahaye Type 87 z roku 1924. Karoserie se nedochovala a tak zruční mistři truhlářští se problému nezalekli a pustili se do celkové výroby jak kostry, tak i potahu karoserie 2,5 mm teakovou dýhou a to ve třech vrstvách, přesně podle dobových postupů, které používala francouzská firma Labourdette na zakázkové karoserie, které vycházely z principů konstrukce lodí.

Mezi expozicemi samozřejmě najdete také stánek našeho časopisu AMS Classic, určitě se stavte!

Veletrh proběhne od 20. do 22. března 2015 v Richard Adam Gallery na adrese Ve Vaňkovce 2, Brno, v těsné blízkosti obchodního centra Vaňkovka.

Nahoru

Komentáře